8 grudnia 2013

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych


Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który dla wielu osób jest okresem refleksji, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, odpoczynku od codziennego pędu i zastanowienia się, co jest w życiu naprawdę ważne. Oczywiście Święta to także czas obdarowywania bliskich osób upominkami. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się rodzinną atmosferą, spokojem i radością. Stowarzyszenie Sztukater pomaga osobom, które z różnych przyczyn zaznały w życiu więcej cierpienia niż pomyślności. Na początku miesiąca ruszyła Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych. Jej celem jest wyposażenie zapomnianych i niedofinansowanych przez władze bibliotek, świetlic i innych placówek prowadzących działalność kulturalną.

Każdy może pomóc i to przy minimalnym nakładzie kosztów! Zbiórka darów trwa od 1 grudnia 2013 r. do 10 grudnia 2014 r. Co możecie przesłać?

*książki (wszelkiego typu, każdej ilości i tematyki… nie muszą być nowe!)

* pieniądze (dzięki dobrowolnym wpłatom ufundujemy wyposażenie wnętrza, w którym będzie znajdował 
się księgozbiór, każda kwota się liczy!)

* wszelkiego typu artykuły biurowe (kredki, mazaki i co wam tylko przyjdzie do głowy!)

* oraz wszelkiego typu produkty (materiały), które wspomogą przeprowadzenie akcji

Warto też pamiętać o dołączenie do paczki samodzielnie wypisanej kartki świątecznej z życzeniami. Niech obdarowani poczują, że ktoś o nich myśli i pamięta :)
„Pamiętacie bajkę o dziewczynce z zapałkami? Te święta dla wielu nie muszą się tak skończyć!”Paczkę należy nadać na adres:

Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem: „Święta z Książką”
skr. poczt. Nr 6
50-950 Wrocław 68


Dary pieniężne można wpłacać na konto: 

Akcja: „Święta z Książką”
konto bankowe: Bank Millennium SA
03 1160 2202 0000 0002 2944 5132
tytułem: „Święta z Książką”Będę bardzo wdzięczna, jeśli informację o zbiórce przekażecie dalej. Opublikujecie plakat z wyjaśnieniem na czym polega akcja, zaprosicie znajomych do wzięcia udziału. Zachęcam także do odwiedzenia strony na facebooku, na której znajdziecie więcej szczegółów dotyczących zbiórki oraz do polubienia portalu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz