22 lutego 2014

Ogólopolska Zbiórka Darów Kulturalnych cz.2 :)

Przed Świętami Bożego Narodzenia informowałam o zbiórce organizowanej przez stowarzyszenie Sztukater. Oczywiście zbiórka nadal trwa, więc gorąco zachęcam do przyłączenia się, przesłania paczki lub przelewu, a także rozgłoszenia akcji gdziekolwiek się da. Tym bardziej, że pierwsze efekty już są i wszyscy czekamy na więcej :)


Wystarczy niewiele, by odmienić czyjś los. Idea Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych została poparta przez czytelników i ludzi dobrej woli, którzy od pierwszego dnia akcji przesyłają na podany adres zarówno nowe, jak i używane książki. 27 grudnia 2013r. na ręce pedagog, pracującej w Domu Dziecka w Górcu (woj. dolnośląskie), przekazaliśmy ponad 150 książek, jakie trafiły do dzieci w wieku od 7-18 lat, a dwa tygodnie później - blisko 400 zeszytów. Kolejne dary kulturalne trafiły do Zespołu Szkół w Grabowie (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom" w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Radość obdarowanych jest ogromną motywacją do dalszych działań.

Zachęcam do lajkowania profilu stowarzyszenia, ponieważ, jeśli liczba polubień osiągnie pułap 3 tysięcy, jedno z wydawnictw przekaże słowniki języka angielskiego i niemieckiego. Zbiórka jest całkowicie legalna, Sztukater posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i dokumenty, więc nie musicie się obawiać, że Wasze dary nie zostaną przeznaczone potrzebującym. Na dowód wstawiam też zdjęcie dokumentujące przekazanie paczek podopiecznym Domu Dziecka w Górcu.  Przypomnę jeszcze kilka najważniejszych informacji:

Co rozumiemy poprzez hasło „dary kulturalne"?
a) Książki - zarówno nowe, jak i używane,
b) Materiały biurowe,
c) Pieniądze,
d) Wszelkiego rodzaju materiały i produkty, jakie mogą okazać się być pomocne w bibliotekach, domach pomocy czy kultury.


Jak przekazać wpłaty pieniężne?
Wystarczy przelew:
Akcja: „Święta z Książką"
konto bankowe: Bank Millennium SA
03 1160 2202 0000 0002 2944 5132
tytułem: „Święta z Książką"


Natomiast paczki przyjmujemy pod adresem:
Adres korespondencyjny:
Stowarzyszenie Sztukater
skr. poczt. Nr 6
50-950 Wrocław 68
Z dopiskiem: „Święta z Książką"
tel. 791566675
email: info@sztukater.pl


W styczniu Sztukater rozpoczął także internetową aukcję charytatywną. O szczegółach można poczytać na stronie stowarzyszenia, na fanpage'u, a także na stronie wydarzenia na facebooku. Jeszcze raz zachęcam do udziału i aktywnej promocji zbiórki :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz