Sierpień będę wspominać jako miesiąc urlopowy, więc nic dziwnego, że przeczytałam i obejrzałam znacznie więcej treści niż mam to w zwyczaju. Największą czytelniczą zmianą jest to, że w końcu przekonałam się do czytania ebooków😀. Jeśli zaglądacie do mnie dłuższy czas to pewnie wiecie, że z książkami elektronicznymi było mi dotąd bardzo nie po drodze. Od lat posiadam kindle’a, którego użycia mogę policzyć na palcach obu rąk. W teorii znałam wszystkie zalety ebooków, ale w praktyce po prostu czułam niechęć na myśl o zamianie papierowych publikacji na cyfrowe pliki. Nie umiem tak naprawdę ocenić, co zmieniło się w moim podejściu. Może fakt, że kupiłam sobie nowy czytnik, który ma kolorowy wyświetlacz😁; może uświadomienie sobie, że naprawdę, ale to naprawdę nie mam już miejsca na nowe książki, a upychanie egzemplarzy na strychu nie rozwiązuje problemu. W każdym razie w sierpniu przeczytałam cztery książki i wszystkie w wersji elektronicznej:
📕 Wampir – Wojciech Chmielarz
📕 Przebudzenie Lewiatana – James S.A. Corey
📕Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić – Richard MacLean Smith
📕Nie ten mąż – Kathryn Croft (recenzja wkrótce)
Seriale
W sierpniu obejrzałam dwa świetne seriale, które ustawiły poprzeczkę tak wysoko, że teraz żadna produkcja mi nie pasuje. Pierwszy to Bosch: Dziedzictwo, czyli kontynuacja Boscha, w której główny bohater nie pracuje już jako policjant w Hollywoodzkim wydziale, ale zajmuje się rozwiązywaniem spraw kryminalnych jako prywatny detektyw. Jeśli lubicie historie kryminalne to koniecznie obejrzyjcie sześć sezonów Boscha, a potem gładko przerzućcie się na Bosch: Dziedzictwo, ponieważ ta produkcja zdecydowanie trzyma poziom. Jak zawsze wątków jest kilka, ale wiodącym tematem staje się sprawa odnalezienia potomków pewnego milionera. Starszy i schorowany mężczyzna chce przed śmiercią dowiedzieć się, co stało się z jego pierwszą ukochaną oraz dzieckiem, którego wyparł się w strachu przed mezaliansem. Widzowie śledzą też losy Maddie Bosch, debiutującej jako początkująca policjantka. Dziewczyna nie ma łatwo, gdyż jej ojciec jest dość kontrowersyjną postacią i zdążył sobie narobić wrogów, którzy teraz krzywo patrzą na Maddie. W tle przewijają się wątki rosyjskiej mafii, gwałciciela włamującego się do domów i atakującego kobiety, a także niedokończonych spraw pomiędzy Harrym Boschem a Honey Chandler. Serial ma dopracowany scenariusz, dynamiczną akcję, postaci z którymi łatwo się utożsamić i naprawdę ze świecą szukać drugiego takiego. Dla fanów kryminałów to pozycja obowiązkowa.
Druga doskonała produkcja to Better Call Saul, czyli serial opowiadający o tym jak znany z Breaking Bad Saul Goodman stał się bezkompromisowym prawnikiem gangsterów, bez którego Walter White nie zbudowałby narkotykowego imperium.
Gry
Jeśli chodzi o gry to w sierpniu dominował Hades, czyli produkcja mocno osadzona w mitologii greckiej. Głównym bohaterem jest Zagreus, syn boga świata zmarłych, który usiłuje wydostać się z podziemnej krainy i trafić na Olimp. Rzecz jasna jego ojciec nie jest zadowolony z takiej decyzji, więc wysyła przeciwko synowi szereg potworów mających zatrzymać go w Tartarze. Gra jest roguelikie’em, co oznacza, że kolejne poziomy generowane są losowo i trzeba spędzić przy Hadesie kilka, a może nawet kilkanaście godzin, by nauczyć się walczyć z przeciwnikami oraz zdobyć ulepszenia postaci oraz broni, pozwalające dotrzeć do końca rozgrywki. Hades to bardzo angażująca gra, która przyciągnęła mnie do komputera na kilka dni i na nowo rozbudziła zainteresowanie tym gatunkiem. Jeśli macie trochę wolnego czasu to polecam.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz