Wszyscy, którzy regularnie śledzą mojego bloga zapewne wiedzą, że interesuje się grami komputerowymi również od strony akademickiej i dlatego współorganizuję imprezy i dyskusję poświęcone temu zagadnieniu. Tym razem serdecznie zapraszam wszystkich na drugą edycję Grakademii, która odbędzie się 27 kwietnia (sobota) w łódzkiej Manufakturze. Poniżej garść wiadomości, przypominająca czym Grakademia jest :) Będę wdzięczna za rozgłoszenie wśród znajomych informacji o wydarzeniu i odwiedzanie strony na facebooku :)
Strona wydarzenia
Grakademia na facebooku
Grakademia to impreza składająca się z dwóch podstawowych części, jakimi są strefa wolnego grania oraz panel teoretyczny, w którym udział biorą zaproszeni przez organizatorów goście. Równocześnie obok siebie w dwóch salach trwają wystąpienia prelegentów, podejmujące na różne sposoby problematykę gier komputerowych oraz turnieje w popularne tytuły, konkursy z nagrodami, kącik retro i wspólna gra na dużym ekranie w czysto arkadowe produkcje.
Drugą edycję Grakademii organizujemy 27 kwietnia 2013 roku, odbędzie się ona w Arena Laser Games w łódzkim Centrum Handlowym Manufaktura. Planujemy w jej ramach wystąpienia teoretyczne wygłoszone przez wykładowców UŁ, publicystów, twórców gier z łódzkich firm oraz studentów kierunków ścisłych i humanistycznych prezentujące różnorodność sposobów zajmowania się cyberrozrywką. Oprócz panelu z prelekcjami przewidujemy rozbudowaną strefę wolnego grania z dużym ekranem, kącikiem retro, turniejami w gry arkadowe oraz konkursami dla uczestników imprezy.
Harmonogram imprezy:
Mała sala:
11:00 Otwarcie imprezy i rozpoczęcie panelu teoretycznego – Dominika Staszenko, Marcin M. Chojnacki (Grakademia)
11:15 Do grania i do studiowania - gry wideo jako przedmiot interdyscyplinarnych badań naukowych – dr Sonia Fizek (Blog "Polityki" - "Technopolis: o grach z kulturą")
12:15 Badacz gier – groznawca – Maria B. Garda (Koło Naukowe Badaczy Gier, UŁ)
13:15 Ciągle przeżywamy tę samą podróż? Czyli „Monomit” we współczesnych grach wideo – Cezary Skorupka (Flying Wild Hog)
14:15 Idealna recenzja. Czy da się taką napisać? – Katarzyna Królikowska, Karol Świątek (ŚwiatGry.pl)
15:15 Pierwsze piaskownice – dr Paweł Schreiber (jawnesny.pl)
16:15 Krzywa emocjonalna jako narzędzie do sterowania tonem narracji – Michał Staniszewski (Plastic)
18:15 Debata: „Groznawstwo – i co dalej?”
Duża sala:
11:15 – otwarcie strefy wolnego grania
12:00 – 15:00 – turniej Mortal Kombat
15:00 – 18:00 – turniej Tekken Tag Tournament 2
Fajna sprawa:)
OdpowiedzUsuńPamiętam, jak to się działo po raz pierwszy :)
OdpowiedzUsuńOd gier trzymam się z daleka, bo wciągają mnie ogromnie i już na nic nie znalazłabym czasu. ;)
OdpowiedzUsuńCzy taka wejściówka jest płatna? Bo być może mój bratanek by się skusił. Ja niestety nie dam rady.
OdpowiedzUsuńWejście jest bezpłatne :)
UsuńTo super :-)
UsuńGrałam kiedyś dawno w kilka gier, ale już mi przeszło. Zajmują za dużo czasu. ;)
OdpowiedzUsuńJa jestem zbyt nerwowa na gry. Mario Bros, Tetris, Dyna, Angry Birds - to moje gry :) Nawet wyścigówki mnie nerwowo rozstrajają. Ale inicjatywa fajna, zacna i winszuję ciekawego hobby, a także życzę udanej imprezy :)
OdpowiedzUsuńWitaj-ale tu fajnie u Ciebie.Zostaję na dłużej.Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam w odwiedziny.Miłego dnia z książką.CZYTAJCIE KSIĄŻKI-NAPRAWDĘ WARTO.
OdpowiedzUsuń